Народна гатанка, чиј одговор слатко ќе ве насмее - ќе се сетите ли?

narodna-gatanka-chij-odgovor-slatko-kje-ve-nasmee-02.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Лесна гатанка, која децата ќе ја решат побрзо од возрасните Како се снаоѓате со народните гатанки? Некои се навистина лесни, за некои треба ...
Загатка што прво ќе ве збуни, па ќе ве насмее – ќе се сетите на одговорот? Оваа загатка прво ќе ве збуни, а кога ќе го видите одговорот сигурно ќе се насме...
Трик прашање за умни глави: Кој збор станува „пократок“? Дали добро се снаоѓате со трик прашањата? Еве едно кратко прашање што ќе ве нате...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg