Загатка за (не)безобразни умови: Можете ли да погодите за што се работи?

Бараниот одговор е...

zagatka-za-ne-bezobrazni-umovi-mozhete-li-da-pogodite-za-shto-se-raboti-02.jpg

Б. С. Б. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Загатка за умни глави – ќе се сетите ли од прва на одговорот? Загатка која ќе ви го помачи мозокот ако логиката не ви е силна страна. Кој е то...
Загатка што прво ќе ве збуни, па ќе ве насмее – ќе се сетите на одговорот? Оваа загатка прво ќе ве збуни, а кога ќе го видите одговорот сигурно ќе се насме...
Трик прашање за умни глави: Кој збор станува „пократок“? Дали добро се снаоѓате со трик прашањата? Еве едно кратко прашање што ќе ве нате...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg