Хороскопските знаци рангирани од најдобри до најлоши: Кој трпи неправда, a кој се одмаздува?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


Хороскопските знаци рангирани од најдобри до најлоши: Кој трпи неправда, a кој се одмаздува?

Дали сте пријателски настроени со сите или на луѓето без размислување им забивате нож во грб?

horoskospkite-znaci-rangirani-od-najdobri-do-najloshi-01.jpg

Секој хороскопски знак реагира на различен начин во одредени ситуации. Некои трпат неправди, додека други не се смируваат додека не се одмаздат.

Рангирање од најдобри до најлоши, каде сте вие на листата?

1. Вага

Веруваат во еднаквост и сакаат мир и хармонија, па понекогаш дури ги премолчуваат проблемите.

2. Риби

Нежни и секогаш подготвени за помош, мразат кавги и озборувања. Тие „отпливуваат“ кога ќе видат конфликт.

3. Бик

Трпеливи и со топло срце и секогаш свесни дека не е убаво да се критикуваат другите. Фини се и нема да ве нападнат први.

4. Водолија

Пријателски настроени без задни намери да ви забијат нож во грб. Толерираат дури и ако не се однесувате совршено добро со нив.

5. Стрелец

Љубезни се и мразат неправди. Ако ги навредите нема да ве грабнат за коса, туку ќе си заминат.

6. Близнаци

Фини се и комуникативни, но понекогаш знаат да шират невистини за другите. Ако се соочите со нив, може да дојде до гласна кавга.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...
Мислат дека се над другите: Хороскопски знаци со најголема суета Обожаваат да го слушаат сопствениот глас и тие баш секогаш мора да бидат во прав...