Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак

Вага - го оттурнуваат партнерот од себе

Иако постои љубов и романса, тие може преку ноќ да одлучат дека партнерот не им е потребен и да почнат да се ладат, а потоа и целосно да го оттурнат од себе.

Скорпија - имаат проблеми со довербата

Дури и да ја имаат најискрената и најдоверливата личност покрај себе, Скорпиите често ќе се сомневаат во својот партнер.

Стрелец - дозволува одвлекување на вниманието

Стрелците се заинтересирани за многу нешта, особено ако нешто е ново. Затоа и лесно се дефокусираат од она што веќе го имаат, мислејќи дека пријателите и партнерот ќе имаат разбирање. Најчесто немаат.

najgolemata-ljubovna-greshka-koja-ja-pravite-spored-horoskopskiot-znak-04.jpg

Јарец - сака да го контролира партнерот

Тие сакаат да имаат контрола врз својот живот, што е за пофалба. Но, кога се во врска, сакаат да имаат контрола и врз партнерот, што завршува со гушење и недоволно простор и најчесто со раскинување.

Водолија - врската не им е приоритет

Врската и партнерот им се составен дел од животот, исто како и работата или хобито. Кај нив тоа е рамна линија, па партнерот може да се почувствува запоставен.

Риби - „скокаат“ без размислување

Од врска во врска, од хоби во хоби, од пријателство во пријателство... Нив може да им се случи да започнат нова врска, без воопшто да ги расчистат нештата со претходниот партнер.

najgolemata-ljubovna-greshka-koja-ja-pravite-spored-horoskopskiot-znak-05.jpg

Е. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...

Најчитани неделава