Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Кој хороскопски знак е вашето куче (и што кажува тоа за него)?

Зошто вашето куче се однесува онака како што се однесува? Дали неговите особености се запишани во ѕвездите?

Ovnite-obozhavaat-priroda-Rakovite-se-skloni-na-debeleenje-Shto-kazhuva-horoskopskiot-znak-za-vasheto-kuche 01 630x330.jpg

Точно е, нашите миленици секако имаат уникатни линии и секое пркоси со свои необичности, кои често зависат од нивните гени и најмногу од расата. Колку овие квалитети се под влијание на денот на нивното раѓање?

Веројатно го знаете вашиот сопствен хороскопски знак, но дали го знаете хороскопскиот знак на вашето куче?

Се смета дека знаците на астрологијата на кучињата можат да ни откријат повеќе за нивната таканаречена природа и со самото тоа да ви помогнат подобро да се грижите за нив. 

Дали вашето куче е Лав кој сака внимание, бунтовничка Водолија или енергичен Овен?!

Во продолжение прочитајте дали има вистина во поврзаноста помеѓу вашето куче и астрологијата:

Овен (21 март - 19 април)

Овенот е првиот знак на Зодијакот, па не е чудно што овие миленичиња се родени како лидери. Машки или женски, овие „алфа“ кучиња сакаат акција и возбуда.

Тие се амбициозни, храбри и лесно успеваат да бидат шефови. Позитивната страна е што имаат големи срца и љубовен дух кој е неодолив и заразен.

Погрижете се на вашето куче Овен да му пружите секојдневни физички вежби и слобода, а тие ќе ви возвратат со љубов и лојалност за цел живот.

Силни страни: Бескрајна енергија. Сакаат да трчаат и да го поминуваат времето во природа.

Слабости: Сакаат да бидат активни дури и кога вие не сакате. Конкурентни се со други кучиња. Честопати ги гледаме во улога на „поседувачи“ на нивните сопственици.

Бик (20 април - 20 мај)

Родени на пролет, кога земјата е бујна и загреана од сонцето, кучињата Бикови се сензуални, земјени и природни.

Како и нивните човечки „колеги“, кучињата Бикови можат да бидат тврдоглави и да мразат промени. Не го поместувајте нивниот сад за вода или храна.

Тие исто така не сакаат преголема физичка активност, но истата неминовно им е потребна – така што погрижете се да имаат редовна рутина.

Овие кучиња преферираат физичка средина која е тивка и безбедна. Имаат љубовна склоност и се исклучително лојални.

Силни страни: Приврзани. Сигурни. Обожаваат прегратки.

Слабости: Може да бидат мрзливи, па на моменти и навидум неподвижни. Живеат за да јадат.

Близнаци (21 мај - 20 јуни)

Кучињата Близнаци обично се гласни. Секогаш се зафатени и се во движење, па имаат многу причини зошто да лаат. Како и луѓето, кучињата Близнаци се навистина паметни и многу љубопитни.

Нивната моментална природа за миг може да се промени од смирена во луда, со само еден кучешки бисквит. Поседуваат комичен квалитет кој е целосно шармантен и бескрајно ќе ве забавува.

Силни страни: Љубопитни. Паметни. Обожаваат да играат.

Слабости: Неконтролиран апетит. Мразат рутини. Често бркаат мачки.

Рак (21 јуни - 22 јули)

Ракот е воден знак, мотивиран од емоции, а не од логика, што кучињата во овој знак ги прави чувствителни и интуитивни. Кучешките Ракови ги сакаат своите долги дремки и грицки.

Бидејќи вообичаено не се љубители на физичката активност, неколку кратки прошетки се подобри од долгите планинарења.

Гласните звуци умеат да бидат вознемирувачки, тие најдобро циркулираат во безбедно, пријатно опкружување со луѓето што ги сакаат.

Силни страни: Умеат да дадат одлична емоционална поддршка.

Слабости: Склони се на дебелеење. Се плашат од грмотевици. Не сакаат да патуваат предолго.

Лав (23 јули - 22 август)

Кучињата Лавови се горди суштества кои се родени да владеат и да блескаат, и сакаат да бидат во центарот на вниманието. Природно харизматични, тие зрачат со топлина, виталност и моќ.

Не секогаш сакаат конкуренција и претпочитаат да бидат единствените кучиња во домаќинството кое ги обожува и ги задоволува сите нивни потреби.

Без разлика дали сте на планинарење или шетање низ центарот на градот, овие славни младенчиња ќе направат да изгледате како ѕвезда.

Силни страни: Демонстративни, забавни и неодоливи.

Слабости: Бараат многу внимание. Дејствуваат како членови на кралското семејство. Не сакаат да го споделуваат центарот на вниманието.

Девица (23 август - 22 септември)

За нив се вели дека се критични, опсесивни и премногу аналитички. Вистината е дека тие се грижат многу и сакаат работите меѓу нив и нивните сопственици да бидат совршени.

Исклучително се посветени и вредни, со високи идеали, голем интегритет и љубов кон своите газди. Одлично се придржуваат кон редот и рутините: иста храна и прошетки, во определено време од денот. Исто така, кучињата Девици сакаат да бидат чисти и негувани.

Силни страни: Одлични ученици на команди. Грижливи и посветени.

Слабости: Понекогаш пребирливи во врска со храната. Не сакаат да споделуваат играчки.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...
Што можат утре, нема да го завршат денес – 6 хороскопски знаци кои постојано ги одложуваат обврските „Ако можеш нешто да оставиш за утре, зошто да брзаш да го завршиш денес?“ – Ова ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg