Неверојатно креативни билборди поради кои ќе го закочите сообраќајот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Неверојатно креативни билборди поради кои ќе го закочите сообраќајот

Добрата идеја и реализација може да го прослави или уништи производот.

Bilbordi-poradi-koi-ke-go-zakocite-soobrakajot-01.jpg

Креативните генијалци кои стојат зад овие интелигентни билборди совршено добро знаат како треба да изгледа добрата реклама.

Таа треба да ве натера да застанете за момент, да ве заинтригира, да ја раскажете некому и нормално, да ве поттикне да го купите производот.

Погледнете ги овие 40 билборди кои успеале да направат застој во сообраќајот – постои добра причина зошто:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Шолји со дрски пораки за несаканите гости во вашиот дом (фото) Дали некому не шега би му се заканиле дека сте ставиле отров во кафето или чајот...
Моќни рекламни постери кои е невозможно да ги игнорирате Рекламите можат или да нè натераат да го свртиме погледот или промениме каналот,...
13 генијални дизајни како да „прошверцувате“ алкохол Кога најмногу имате желба за некој алкохолен пијалак, најчесто не може да се нај...