Зошто една мајка се разочарала од ќерка си?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 24-04-2019


Зошто една мајка се разочарала од ќерка си?

zoshto-majkata-se-razocharala-od-kjerka-si-01.jpg

Едно мало слатко девојче во раката држело две јаболка...

Мајката дошла до него и со насмевка на лицето го прашало: „Душо моја, дали може да ми дадеш едно јаболко?“

Девојчето ја погледнало мајка си и тогаш брзо ја гризнало едната јаболка, а потоа другата.

Насмевката на лицето на мајката како да се смрзнала, а таа се обидувала да го прикрие своето разочарување.

Помислила: „Каде погрешив со воспитувањето на детето?“

Ќерката ѝ пристапила и ѝ дала едно од загризаните јаболка и ѝ рекла: „Оваа е послатка.“

Без оглед кои сте и што сте доживеале и без разлика колку знаења поседувате, никогаш немојте да судите некому веднаш.

Дадете им ја на другите привилегијата да објаснат. Затоа што често тоа што го гледате не е баш така како што изгледа.

Извор

Би можело да ве интересира:

Не дај Боже да имам ќерка! Петок, ставив мек, топол кроасан во чинијата, неколку парчиња кашкавал и си став...
Зет ми е меден, снаа ми е змија! Да знаете каков зет си имам. Зет–како мед! Ќерка ми сака подолго да си поспие на...
„Ќерка ми има 29 години и 0 денови работно искуство, јас ја чувам“, ја... Таа е прекрасна жена, злато од човек, и душата ме боли како нејзината ќерка може...