Македонски ретро песни на кои и ден-денес „шизиме“ до лудило
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Македонски ретро песни на кои и ден-денес „шизиме“ до лудило

Музиката е магија. Таа има неверојатна моќ да ни наврати куп слики, чувства, спомени...

Makedonski-retro-pesni-na-koi-i-den-denes-„shizime“-do-ludilo 01 630x340.jpg

Велат времето „лета“, а со брзиот животен тек се менуваат трендовите, гледиштата , вкусовите, како и самите ние.

Во последните три децении македонската музика минуваше низ разни модификации.

Постојат песни, стари со години кои биле вистинска актракција на ноќните журки и собири, а повеќето од нив се слушаат и ден-денес.

Песни што поседуваат чудесна вибрација, ритам кој нѐ „движи“ и ни буди носталгија.

Во продолжение ви претставуваме листа од 30 македонски ретро евергрини создадени за „шизење“:

„Кучето мое“

;

„Кока кола“

;

„Во парк“

„Опинок“

;

„Пушење“

;

„Корпичка“

„Неправда“

;

„Стамбол со се Бардовци“

;

„Постела рози“

;

„Ти немаш појма“

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дури сега ја разбирам баба: „Нека ми земе Господ сé, само умот нека не ми го зема“ Што правиш девојче, прашува милно баба ми додека мешам цвеќиња и вода во малата ...
Македонска ретро забава: Најголемите хитови од `90-тите Ние Македонците како исклучително музички талентиран и распеан народ можеме да с...
Сите ќе станеме прав и пепел, излези надвор, вдиши љубов и сакај се! Што ти е животот? Здив воздух стиснат во дланката што во еден момент ја отвораш ...

Најчитани неделава