Што не може да се купи со пари?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Што не може да се купи со пари?

Не еднаш, милион пати до сега сме чуле дека среќата со пари не се купува. И навистина е така.

Ова се само дел од работите кои не можат да се купат со пари:

1. Моментот кога ќе ти заѕвони будилникот и ќе се сетиш дека тој ден немаш никакви обврски.

sto-ne-moze-da-se-kupi-so-pari

2. Кога брат ти или сестра ти ќе те потсети на случка од детството на која со сласт се смеете до денес.

3. Свежината на раното утро.

4. Насмеаните колеги на работа.

5. Кога ќе изгубиш осет за време во разговор со мајка ти.

6. Чиста постелнина после напорен ден.

7. Малата, но слатка победа.

8. Чувството на осознавање на вистинската љубов.

9. Првиот бакнеж – чувството на полудени пеперутки во стомакот кога ќе бакнеш некој посебен...

10. Искреното пријателство.

11. Спокоен сон.

12. Почетнички грешки – после нив се е искуство е невозможно да ги гледаш работите на наивен начин како првиот пат.

13. Изненадувачка средба со стари пријатели кои не си ги видел со години. Одеднаш уживаш во нивното присуство.

14. Чувството на самоостварување – кога ќе ги оствариш поставените цели. Ова е момент за славје.

15. Насмевката на бебето.

16. Звукот на капките дожд кој ги слушаш лежејќи на каучот со книга покрај себе.

17. Среќата на лицето на некој кому сте дале подарок.

18. Реченицата „Здрав/а си!“ од устата на вашиот доктор.

19. Кога ќе видиш заљубени баба и дедо.

20. Кога некој ќе те почешка по грбот токму онаму каде што треба.

Има уште безброј вакви моменти, но остануваме вие да ги споделите со нас...

Би можело да ве интересира:

10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
20 моќни цитати од Кијану Ривс кои ќе ви ги отворат очите Тој е еден од најдарежливите актери во Холивуд и пред сè е човек, а за тоа се до...
На 9 години – прва слика, на 13 – примен на факултет: Интересни факти ... Неспорно е дека Пабло Пикасо е еден од најважните уметници на 20 век, најдобро п...