Факти за единствениот жив син на Гризелда Бланко: Ја мрази серијата, има бизнис за марихуана

Кратко пред премиерата на серијата Griselda, Мајкл Корлеоне Бланко, синот на таканаречената кралица на кокаинот, најави тужба против Нетфликс. Според него, мајка му во серијата е претставена како грда жена и ова го повредило и навредило.

fakti-za-edinstveniot-zhiv-sin-na-grizelda-blanko-ja-mrazi-serijata-ima-biznis-za-marihuana-01.jpg

Мајкл Корлеоне Бланко е единствениот од четирите сина на Гризелда Бланко кој е жив. Останатите тројца биле убиени уште додека биле многу млади, но не е точно познато во какви околности ги изгубиле животите.

Мајкл е најмалиот од четворицата браќа, како и единственото дете што Гризелда го добила со Дарио Сепулведа.

fakti-za-edinstveniot-zhiv-sin-na-grizelda-blanko-ja-mrazi-serijata-ima-biznis-za-marihuana-08.jpg

Во продолжение, неколку факти за неговиот живот:

Детството и тинејџерските години Мајкл ги поминал со роднини и легални старатели бидејќи овој период мајка му Гризелда била во затвор.

Откако мајка му била депортирана во Колумбија во 2004-та, Мајкл не ја гледал. Но, според некои извори, редовно се слушале по телефон.

fakti-za-edinstveniot-zhiv-sin-na-grizelda-blanko-ja-mrazi-serijata-ima-biznis-za-marihuana-03.jpg

Додека мајка му била лидер на најмоќниот картел во светот, Мајкл се судрил со законот само еднаш.

Во 2012-та, неколку месеци пред мајка му да биде застрелана и убиена, Мајкл бил уапсен за купување дрога.

Имено, тој пробувал да купи пет килограми кокаин со 10.000 долари кеш. Го фатиле бидејќи дилерот всушност бил детектив.

fakti-za-edinstveniot-zhiv-sin-na-grizelda-blanko-ja-mrazi-serijata-ima-biznis-za-marihuana-04.jpg

Потоа Мајк го основал брендот Pure Blanco.

Генерално, преку брендот тој промовира раскошен начин на живот инспириран од картелот на мајка му, продавајќи облека, но и продукти со марихуана.

Во 2019 година, Мајкл беше дел од ријалити шоуто Cartel Crew кое се емитуваше три сезони и заврши во 2021-ва.

fakti-za-edinstveniot-zhiv-sin-na-grizelda-blanko-ja-mrazi-serijata-ima-biznis-za-marihuana-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Му била прва братучетка, не можела да му прости што зел втора жена – Факти за првата сопруга на Сада... За првата сопруга на Садам Хусеин некои велат дека била подеднакво сурова како н...
Брат му загинал во Виетнам, татко му бил алкохоличар – (вистински) факти за Чак Норис Таткото на Чак Норис бил алкохоличар кој под дејство на алкохол прегазил и убил ...
2 пати ќе загинел со неговиот авион, почина од рак на панкреасот – Факти за Патрик Свејзи 10 години се борел со алкохолизмот, пушел по 60 цигари дневно и двапати за малку...
Се родила додека мајка ѝ била во затвор - Факти за Лејтон Мистер Актерката Лејтон Мистер која се прослави со Gossip Girl не открива многу за прив...
Се запознале откако актерот усмрти мајка и ќерка во сообраќајка – Факти за Сара Џесика Паркер и Метј... Се запознале во 1991-ва, кога биле во врски со други луѓе, но ги оставиле партне...
Мајка му и сестра му загинаа во сообраќајка, вонбрачно дете со стриптизета - Кој е синот на Џо Бајде... Животот на синот на Џо Бајден, Хантер, е исполнет со скандали, но и трагедии – м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg