Отворено зборува за ментално здравје, обожава животни и уште 8 работи кои не ги знаете за Аријана Гранде
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Отворено зборува за ментално здравје, обожава животни и уште 8 работи кои не ги знаете за Аријана Гранде

6. Пејачката е фан на хокеј на мраз, а дури двапати се случило да биде удрена од плочка, но инцидентите не ја спречиле да продолжи да присуствува на натпревари.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-07.jpg

7. Таа е огромен фан и на Дизни, а дури ѝ ја посветила нејзината забава за 21-иот роденден на Дизни, која ја организирала во паркот во Флорида.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-08.jpg

8. Отворена е за борбата со менталното здравје, со оглед на тоа што минувашени тешки месеци по концертот во Манчестер кога имаше терористички напад, а не се срами да зборува за нејзината анксиозност и слични проблеми.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-09.jpg

9. Се заложува и за правата на жените со оглед на тоа што е израсната од силна и независна мајка која ѝ покажала дека треба да ги почитува правата на жените кои работеле за да заработат.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-10.jpg

10. Аријана Гранде чува неколку миленичиња, а оние кои ја следат знаат дека има 7 кучиња, но она што е интересно е дека таа чува и домашно прасе.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-006.jpg

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-11.jpg

M. M. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Имал ресторан, глумел во ТВ сапуници: Работи кои не ги знаете за латино заводникот Рики Мартин Пејач, композитор и актер уште од најмали години – Рики Мартин освен што важи за...
Животни лекции кои ги научивме од ликовите од познатите серии Кога ги гледаме нашите омилени филмови и серии, како и ние да ги преживуваме сит...
Како да се однесувате во 20-ите за да не се каете во 30-ите? Да живеете во моментот и да гледате назад кон минатото без трошка каење можеби в...

Спонзорирани линкови: