Отворено зборува за ментално здравје, обожава животни и уште 8 работи кои не ги знаете за Аријана Гранде
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Отворено зборува за ментално здравје, обожава животни и уште 8 работи кои не ги знаете за Аријана Гранде

Таа има изјавено дека ги сака животните повеќе од луѓето, но се залага и за правата на жените, бидејќи е одгледана од силна мајка, голем фан е на Дизни и не се срами да зборува отворено за проблемите со менталното здравје. 

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-01.jpg

Со огромна листа на хит песни кои се на врвот на топ листите и 150 милиони следбеници на Инстаграм, 25-годишната Аријана Гранде е многу успешна и ги освои срцата на фановите од цел свет.

Од нејзините почетоци во детскиот театар во Флорида до позиција на врвот во музичката индустрија, пејачката поминала низ многу работи во животот.

Но, додека многумина ја гледаат само како талентирана пејачка со популарни песни и убав изглед, Аријана Гранде е многу повеќе од тоа.

Во продолжение прочитајте неколку фактик ои не сте ги знаеле за „принцезата на поп музиката“:

1. На 8-годишна возраст додека пеела на крузер, имала среќа да налета на Глорија Естефан, која била трогната од перформансот и ја охрабрила да се насочи кон музичка кариера.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-02.jpg

2. Животните имаат посебно место во нејзиното срце, а има изјавено дека ги сака повеќе и од луѓето и се бори целосно за нивните права.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-03.jpg

3. Нејзината љубов кон животните резултирала со тоа да го смени нејзиниот начин на живот и станала веган во 2013-та година.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-04.jpg

4. Таа почнала да пее уште во детството во детски локален театар, но никогаш професионално не учела да пее.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-05.jpg

5. Аријана е израсната од силна мајка, која е главна на компанија во Флорида, а нивната врска е многу цврста и двете се многу приврзани една за друга.

otvoreno-zboruva-za-mentalno-zdravje-obozhava-zhivotni-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-arijana-grande-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Живее во изнајмен стан, сама готви и пазари: Факти за Ангела Меркел Ангела Меркел е меѓу најистакнатите жени во политиката, а она што не сте го знае...
„Годините носат слобода": 7 вредни животни лекции од Глен Клоус Глен Клоус е една од најценетите актерки на нашето време. Родена е на 19 март, 1...
15 ужасни работи кои Анџелина Џоли му ги правеше на Бред Пит Додека беа во брак изгледаа како совршен пар, без испади и драми во јавноста, но...