10 правила кои Арнолд Шварценегер ги почитува за да постигне успех
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


10 правила кои Арнолд Шварценегер ги почитува за да постигне успех

Не се плаши од неуспех.

10-pravila-koi-arnold-shvarceneger-gi-pochituva-za-da-postigne-uspeh-08.jpg

Ги игнорира хејтерите.

10-pravila-koi-arnold-shvarceneger-gi-pochituva-za-da-postigne-uspeh-07.jpg

Си наоѓа ментори и идоли.

10-pravila-koi-arnold-shvarceneger-gi-pochituva-za-da-postigne-uspeh-09.jpg

Работи напорно.

10-pravila-koi-arnold-shvarceneger-gi-pochituva-za-da-postigne-uspeh-10.jpg

Размислува позитивно затоа што смета дека тоа е заразно.

10-pravila-koi-arnold-shvarceneger-gi-pochituva-za-da-postigne-uspeh-11.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино Која е тајната на успехот на Тарантино? Тој гледа талент во луѓето во кој никој ...
11 правила кои ќерките на Барак Обама мораа да ги почитуваат кога тој ... Саша и Малиа имале низа ограничувања од страна на родителите сè со цел и покрај ...
Бил фудбалер, продавал сендвичи за да му помогне на семејството: 10 ра... Иако има само 24-години, колумбискиот пејач за брзо време достигна успех на свет...