Заработила половина милион евра за 3 години, признава дека го оперирала носот – Факти за Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија Ражнатовиќ (23), ќерката на балканската фолк дива Цеца Ражнатовиќ и на Жељко Ражнатовиќ – Аркан, како дете на познати личности порасна во фокусот на балканската јавност, a во последните години може да се пофали и со сопствената успешна кариера.

zarabotila-polovina-milion-evra-za-tri-godini-priznava-deka-go-operirala-nosot-fakti-za-anastasija-razhnatovikj-01.jpg

Анастасија ги следи стапките на мајка ѝ, па од пред неколку години се впушти во музичките води, но наместо со фолк песни, таа се одлучи да ја освои поп-сцената во Србија и на Балканот.

Факти за животот на Анастасија:

Нејзиниот татко, Аркан, беше убиен кога таа имаше само две години.

Таа има една година постар брат Вељко и уште тројца полубраќа (Војин, Никола и Михајло) и четири полусестри (Милена, Маша, софија и Ангела).

Завршила на Британската музичка академија во Белград, а се запишала на Факултет за бизнис.

До 2018-та година тврдеше дека нема амбиции да се занимава со музика. Според српските медиуми, оттогаш досега таа објавила седум песни, за кои заработила половина милион евра.

Се шпекулира дека за нејзината модна кампања за произведувачот на бунди „Inverno Сaldo“ od 2016-та година заработила хонорар од 20.000 евра.

Naša lepotica kao zaštitno lice Inverno Caldo bundi! #newcampaign #comingsoon #invernocaldo "You are a woman on fire, a beautiful light of madness. A magnificent vision of chaos."

Posted by Anastasija Ražnatović on Monday, September 12, 2016

Уште 5 факти за кариерата и љубовниот живот на следната страна... Би можело да ве интересира:

„Јас не сум Пепелашка па да чистам“: Искрени детски изјави што сигурно ќе ве насмеат „Па… излезе дека тета ѝ е сестра на мама. Светот е навистина мал…“ „Па… излез...
Свекрвата може да ѝ даде ново име на снаата и уште 9 факти за животот во Јужна Африка Локалците се шетаат многу често со влечки, а понекогаш и боси – тие не се грижат...
„Жената мора да има најмалку тројца сопрузи“: 20 љубовни лекции од дивата која била мажена дури 9 па... „Сакам маж кој е љубезен и разбран. Дали е премногу да се бара тоа од милионер?“...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg