Неуспешни панорамски фотки од кои ќе се насмеете и уплашите истовремено
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Неуспешни панорамски фотки од кои ќе се насмеете и уплашите истовремено

Кога сакаме да „фатиме“ поголем дел од просторот пред нас во една фотка, најчесто ја користиме опцијата за панорамско фотографирање. 

Neuspesni-panoramski-fotki-od-koi-ke-se-nasmeete-i-uplasite-istovremeno-01.jpg

Тоа е опција која овозможува „залепување“ на повеќе фотки истовремено кои резултираат во една совршено долга хоризонтална композиција.

Но, некои тоа го прават многу подобро отколку останатите. Главниот фактор за успех кај панорамските фотки е сите елементи кои се вклучени во фотографијата да останат мирни за време на фоткањето.

Доколку тие се движат при поврзувањето на композицијата истата може да делува смешно и бизарно, а резултатот да биде како нешто излезено од најлошите кошмари.

Погледнете ги најлошите обиди за панорамски фотки:

(O)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Кајли Џенер постојано гледа во земја? (фото) Дали сте забележале дека на некои фотки на Инстаграм, Кајли Џенер секогаш зјапа ...
Виц на денот: Кога си најлошиот и најдобриот маж истовремено Мажот се буди мамурен. Отвора очи, а на масичката гледа чаша вода и два Аспирини...
Смешни фотки во вистински момент: 13 деца кои прерано се соочиле со суровата реалност Возрасните многу често се жалат за тешките и лоши денови и за суровата реалност ...

Спонзорирани линкови: