12 фото докази дека некои луѓе едноставно немаат среќа
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 22-03-2019


12 фото докази дека некои луѓе едноставно немаат среќа

Кога ќе се разбудите, никогаш не знаете што ве чека во текот на денот, но се надевате на најдоброто.

12-foto-dokazi-deka-nekoi-lugje-ednostavno-nemaat-srekja-01.jpg

И додека некои луѓе имаат таква среќа што секогаш успеваат во тоа што го сакаат дури и без да очекуваат, има и такви на кои едноставно не секогаш им оди како што треба.

На пример, колку се чести луѓето на кои птица им го краде ручекот од маса?!

Или можеби и вие сте од оние баксузи кои кога ќе нарачаат нешто во ресторан што едвај чекале да го јадат, добиваат нешто сосема различно или разочарувачко?

Оваа колекција од фотки ги прикажува токму луѓето кои баш и не може да се пофалат како среќници:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 луѓе кои имаат полош ден од вашиот (фото) Веројатно е малку злобно, но кога мислите дека денот ви тргнал на лошо, секогаш ...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...
Луѓе кои се премногу несреќни за да имаат добар одмор (фото) Колку пати ви се случило да го спакувате куферот, да го земете пасошот и билетит...