Кога онлајн шопингот станува фијаско: Што нарачав, а што добив? (фото)

Кога купуваме нешто онлајн, мора да прифатиме едно многу едноставно правилно: Читајте ги коментарите на останатите корисници.

koga-online-shoppingot-stanuva-fijasko-sto-naracav-a-sto-dobiv-001.jpg

Иако некогаш можеме да станеме „жртви“ на совршените фотки за само неколку секунди, она што ќе ве пречека во пакетчето од поштата, може драстично да се разликува.

При следното онлајн купување, сетете се на овие фото споредби: Што нарачав VS. Што добив?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 примери на луѓе кои пробаа (и не успеаја) да создадат совршена празнична атмосфера Порачувате нешто онлајн, а добивате нешто сосема друго... Или, сакате да направи...
5 вицеви за брачни двојки што слатко ќе ве насмеат (и ќе ви го подобрат расположението) Во продолжение 5 вицеви што слатко ќе ве насмеат и кои ќе направат да ви тргне д...
Смешна фото-компилација: Луѓе на кои неделата сигурно им почнала полошо од вас Како ви почна оваа недела? Ако и вчера и денес сте под стрес и мислите дека имат...
14 (смешни) фото-докази дека не треба да купувате онлајн од непроверени продавници Минијатурни столчиња за во канцеларија, сандали со чудни пропорции и палто со ис...
Смешна фото-компилација: Бизарни утки на градежници Ескалатор кој завршува во ѕид и тоалет за инвалидска количка до кој се стигнува ...
Смешни „направи сам“ проекти од луѓе без талент (фото) „Направи сам“ проектите изгледаат едноставно, сè додека не пробаме да ги направи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg