12 фото-докази дека животот во пар може да биде смешен и тежок истовремено

Додека едни парови се создадени за да бидат и живеат заедно, правејќи си го секојдневието позабавно, за други воопшто не е јасно како успеваат да функционираат во заедница. Овие фотки се доказ за тоа... Во која група сте вие?

12-foto-dokazi-deka-zhivotot-vo-par-mozhe-da-bide-smeshen-i-tezhok-istovremeno-01.jpg

Луѓе на Редит постојано споделуваат фотки од секојдневието со партнерите - едни се нервозни од навиките на втората половина, додека други се смеат на нив. 

Животот во пар навистина може да биде поинтересен, но некогаш мора да признаеме дека некои ситуации може да бидат фрустрирачки. 

Во продолжение фотки од реалноста споделени на Редит:

„Се обидов да направам колачи за роденденот на сопругот“

12-foto-dokazi-deka-zhivotot-vo-par-mozhe-da-bide-smeshen-i-tezhok-istovremeno-03.jpg

„Маж ми е многу возбуден за неговата нова персонализирана картичка...“

12-foto-dokazi-deka-zhivotot-vo-par-mozhe-da-bide-smeshen-i-tezhok-istovremeno-02.jpg

„Вака дечко ми чисти авокадо...“

12-foto-dokazi-deka-zhivotot-vo-par-mozhe-da-bide-smeshen-i-tezhok-istovremeno-05.jpg

Маж ми вели дека ова е нормално“

12-foto-dokazi-deka-zhivotot-vo-par-mozhe-da-bide-smeshen-i-tezhok-istovremeno-04.jpg

Дали и вашите партнери ве оставаат вака на цедило?

12-foto-dokazi-deka-zhivotot-vo-par-mozhe-da-bide-smeshen-i-tezhok-istovremeno-06.jpg

„Вака жена ми го чува чистиот прибор за јадење“

12-foto-dokazi-deka-zhivotot-vo-par-mozhe-da-bide-smeshen-i-tezhok-istovremeno-07.jpg

Уште 6 ситуации на следната страна... Би можело да ве интересира:

„Која е тајната за среќен брак?“ – Вицеви за брачни парови во кои ќе се пронајдат многумина Дали ги сакате вицевите за брачни парови? Издвојуваме пет вицеви што сигурно ќе ...
11 фотки од иронични луѓе со смисла за хумор, без кои животот би бил здодевен Ако сте од оние луѓе на кои денот не може да им помине без блага доза иронија и ...
Хит фото: Ретро табла со прекинувачи за тоалет - ја имавме во речиси сите домови во Македонија Ќе се насмеете слатко на овој спомен од нашите домови некогаш... Така беше во го...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg