Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


10 фото докази дека животот со деца секој ден ви е лотарија

„Кога моето дете прави ‘поправки’ со лепак...“ e само една од сцените од кои ќе ве заболи срцето и во која можеби ќе се препознаете, ако имате деца. Сепак, и покрај сите предизвици, животот со деца е радост, зарем не?

10-foto-dokazi-deka-zhivotot-so-deca-pravi-sekoj-den-da-vi-e-lotarija-01.jpg

Децата во домот носат радост, насмевки и убава енергија, но тие носат и многу предизвици и непредвидени ситуации.

Некогаш ќе ве насмеат до солзи, но некогаш дури и ќе ве расплакаат со некои свои дела и направената штета.

Луѓе на Reddit споделуваат искуства.

Фото докази дека животот со деца е лотарија:

„Кога 3-годишно девојче инсистира да се облече само...“

10-foto-dokazi-deka-zhivotot-so-deca-pravi-sekoj-den-da-vi-e-lotarija-02.jpg

„Никогаш не сум сакала мрсни бои, а сега уште помалку.“

10-foto-dokazi-deka-zhivotot-so-deca-pravi-sekoj-den-da-vi-e-lotarija-03.jpg

„Ќерка ми си истурила ќесичка чипс во новиот сад на нашето куче, за потоа да го вади чипсот од садот и да го јаде од земја.“

10-foto-dokazi-deka-zhivotot-so-deca-pravi-sekoj-den-da-vi-e-lotarija-04.jpg

„Кога ќе си го оставиш детето само на само една минута.“

10-foto-dokazi-deka-zhivotot-so-deca-pravi-sekoj-den-da-vi-e-lotarija-05.jpg

„Моето дете јаде вака...“

10-foto-dokazi-deka-zhivotot-so-deca-pravi-sekoj-den-da-vi-e-lotarija-06.jpg

Уште 5 сцени на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 работи што секој татко мора да ѝ ги каже на својата ќерка „Се гордеам со тебе“, „Секогаш дели го тоа што го имаш“ - Кои работи секој ...
Зготвила делови од дечко ѝ, медицинска сестра убивала деца – 5-те најзлобни жени кои живееле во посл... Кетрин Најт добила доживотна казна затвор без можност за помилување за само едно...
10 причини зошто треба да правите добри дела (уште денес, уште веднаш) За да бидете среќни – па, кој не би бил среќен ако си легне со помислата дека на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg