13 фото-докази дека некои луѓе немаат срам да си ја покажат некултурата

„Благодариме на кој и да одлучи да се бричи во мијалникот од нашиот ресторан“, „Ни оставија пелена во чинијата – дали ова да го сметаме за најлош бакшиш?“, „Татковци во ресторан им дозволија на децата да газат по маса, а соларниците ги ставаа во уста“ - Луѓе кои работат во услужна дејност се жалат од некултурата на клиентите. 

13-foto-dokazi-deka-nekoi-lugje-nemaat-sram-da-si-ja-pokazhat-nekulturata-01.jpg

Најчесто луѓето кои работат во услужна дејност се соочуваат со секаков тип на муштерии, а голем дел од нив немаат никаква култура.

Иако можеби не ви се верува дека некој може да отиде до крајни граници и да направи нешто што вие никогаш не би го ни помислиле, сепак има луѓе кои се способни за тоа.

Во продолжение неколку фото-докази, споделени на Редит, за луѓе на кои културата им е непознат поим:

„Сега официјално имам видено сѐ“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-lugje-nemaat-sram-da-si-ja-pokazhat-nekulturata-03.jpg

„Што се случило со коланот?“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-lugje-nemaat-sram-da-si-ja-pokazhat-nekulturata-09.jpg

„Некој гризнал неколкупати од јаболко и го оставил кај јајцата во маркет“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-lugje-nemaat-sram-da-si-ja-pokazhat-nekulturata-07.jpg

„Ништо не ми е јасно“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-lugje-nemaat-sram-da-si-ja-pokazhat-nekulturata-14.jpg

„Вака изгледаат рафтовите и подот кога има попуст, луѓето не можат ни да си ги вратат на место патиките“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-lugje-nemaat-sram-da-si-ja-pokazhat-nekulturata-13.jpg

„Мразам кога луѓето не гледаат што им прават децата во локали – маркерот е перманентен и не се чисти“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-lugje-nemaat-sram-da-si-ja-pokazhat-nekulturata-08.jpg

„Вака еден клиент влезе во продавницата во која работам“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-lugje-nemaat-sram-da-si-ja-pokazhat-nekulturata-04.jpg

Уште 6 на следната страница...Би можело да ве интересира:

13 фото-докази дека на некои луѓе сè во животот мора да им е како под конец Јаткасти плодови идеално подредени во посебна тегла, јајца наредени според нијан...
Низ илустрации: Видови токсични луѓе кои не ви требаат во животот Луѓе кои постојано се жалат, но и луѓе кои постојано бараат услуги – кои токсичн...
Фотки што ќе ве изнервираат: Ужасни патници во авион кои мислат само за себе Луѓе кои гледаат филмови без слушалки, па и луѓе кои јадат варени јајца во авион...
Ситници во домот за кои гостите ќе ви бидат благодарни кога преноќуваат кај вас Вазна со свежо цвеќе, удобни влечки и шише вода во собата во којашто ќе спијат –...
Киви без семки и уште 8 навидум обични продукти од кои луѓето се изненадиле кога ги виделе Јајце без жолчка, тиква која 6 месеци изгледа исто без никакви промени – секојдн...
5 потсетници кои ќе ви помогнат полесно да ги прифатите големите (и неизбежни) животни промени Не заборавајте дека промените ни помагаат да созрееме, но и дека секогаш ни носа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg