Пролетна инспирација: Креативно уредени балкони

Кога конечно и календарски започна пролетта, време е балконите да ги припремиме за утринските топли напитоци или пак за попладневните собири со најблиските.

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-01

Ако имате макар и неколку квадратни метри тераса или двор одберете да ги уредите во ваш стил, со многу љубов и креативност.

Додадете некое уникатно парче мебел,шарени перници, мали масички, многу цвеќиња и зеленило - нема да погрешите што и да одберете.

Ова се нашите идеи за едноставно уредени, а неверојатно пријатни и релаксирачки балкони.

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-02

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-03

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-04

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-05

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-06

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-07

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-08

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-09

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-10

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-11

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-12

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-13

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-14

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-15

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-16

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-17

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-18

proletna-inspiracija-kreativno-uredeni-balkoni-19

 

Би можело да ве интересира:

9 забавни илустрации кои покажуваат дека со стареењето гледаме поинаку на работите Конечно знаеме како да ги распределиме финансиите, избираме практични подароци, ...
Подароци кои не треба да им ги купувате на најблиските (и што да изберете наместо тоа) Предмети за домаќинството, спортски реквизити или вага за мерење... Што да им по...
Ние одиме на излет - Какви се првомајските традиции во другите земји? Уникатни танци, летање змеј и палење логорски огнови - што прават луѓето од друг...
Како да го одберете идеалниот датум за венчавка, со помош на нумерологија? Уште одамна се верува дека датумите носат суштински енергии кои влијаат на живот...
Како започна CoComelon, телевизиската серија со заразна музика што ја знае секое дете? Заразна мелодија, зборови кои ги знае секое дете и препознатливата лубеница на т...
Излегувањето од дома е хорор и уште 9 маки во лето, низ забавни гифови Времето во лето е навистина идеално доколку се наоѓате покрај некоја плажа или и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg