Луѓе кои имале многу среќа и „за малку“ избегнале несакани ситуации (фото)


Луѓе кои имале многу среќа и „за малку“ избегнале несакани ситуации (фото)

Некои луѓе едноставно имаат толку многу среќа, што ни се чини како нивниот ангел чувар да е постојано со нив.

lugje-koi-imale-mnogu-srekja-i-za-malku-izbegnale-nesakani-situacii-foto-01.jpg

Тие искусиле многу непријатни ситуации, но успеале да се „спасат“ навреме пред да се случи несреќа.

А, овие фотки, го прикажуваат токму тој момент, независно дали се работи за мала незгода или сериозно опасна ситуација.

Фотки кои се доказ дека некои луѓе имаат ангел чувар:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 фото докази дека луѓето лажат на Инстаграм „Ниту моето тело не е толку секси како на фотките, ниту гратчињата што ги посети...
12 фото докази дека грешиме кога судиме некому според изгледот Таа има прекусо здолниште - сигурно е лоша мајка, тој има тетоважи - сигурно е к...
Фото предизвик: Летото во дланка Секое лето сме во потрага како да направиме нови, оригинални спомени и фотки кои...