Шест прсти, прамен коса во друга боја: Луѓе со уникатни генетски карактеристики (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Шест прсти, прамен коса во друга боја: Луѓе со уникатни генетски карактеристики (фото)

Дали сте виделе ирис од око во две различни бои или половина бели трепки, а половина црни трепки?

shest-prsti-pramen-kosa-vo-druga-boja-lugje-so-unikatni-genetskite-karakteristiki-foto-01.jpg

Уникатните карактеристики прават да се истакнете од толпата.

Од прамен коса во друга боја до уникатна боја на очи, некои луѓе едноставно се посебни.

Луѓе со уникатни генетски карактеристики:

Новороденче со бел прамен коса како мајка си.

shest-prsti-pramen-kosa-vo-druga-boja-lugje-so-unikatni-genetskite-karakteristiki-foto-02.jpg

Ирис од окото во две различни бои.

shest-prsti-pramen-kosa-vo-druga-boja-lugje-so-unikatni-genetskite-karakteristiki-foto-03.jpg

Шест прсти на рацете.

shest-prsti-pramen-kosa-vo-druga-boja-lugje-so-unikatni-genetskite-karakteristiki-foto-04.jpg

Различни палци на рацете.

shest-prsti-pramen-kosa-vo-druga-boja-lugje-so-unikatni-genetskite-karakteristiki-foto-05.jpg

Прст без нокот.

shest-prsti-pramen-kosa-vo-druga-boja-lugje-so-unikatni-genetskite-karakteristiki-foto-06.jpg

Заострено уво.

shest-prsti-pramen-kosa-vo-druga-boja-lugje-so-unikatni-genetskite-karakteristiki-foto-07.jpg

Лузна на окото.

shest-prsti-pramen-kosa-vo-druga-boja-lugje-so-unikatni-genetskite-karakteristiki-foto-08.jpg

Уште 7 на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 карактеристики по кои ќе ги познаете луѓето осаменици Тие сакаат да се сами. Често се погрешно разбрани и судени од страна на луѓето.&...
Луѓе кои имаат обични професии, а може да работат како модели (фото) Дали некогаш сте сретнале некој вработен кој ви го привлекол вниманието со својо...
12 фото докази дека грешиме кога судиме некому според изгледот Таа има прекусо здолниште - сигурно е лоша мајка, тој има тетоважи - сигурно е к...