15 фотки направени во вистински момент
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


15 фотки направени во вистински момент

Оние кои сакаат да „ловат“ добри кадри знаат колку е тешко да се направи совршена фотка во вистински момент.

15-fotki-napraveni-vo-vistinski-moment-01.jpg

Сепак, некои успеваат да направат совршена фотографија, во вистински момент и на вистинско место.

Вештините да се улови фотка во прав момент не ги поседуваат сите, па затоа ќе ве воодушеват овие фотографии кои прикажуваат интересни аспекти од светот и природата, реакции, „натприродни моќи“ и слично.

Па, дали се работи за навистина умешни фотографи, за среќа или пак, за мали корекции во Фотошоп – откријте сами:

Продолжува на следната страна... 

https://www.instagram.com/p/BtO6EOKlyxM/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

😇

A post shared by Eder Magalhães (@ederphoto1) on

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моќни фотки кои допираат длабоко и не оставаат никого рамнодушен Фотографијата навистина некогаш кажува многу повеќе од зборови, а овие во продол...
5 вистински приказни за смешните, убавите и значајните моменти со најд... Сите кои имаат една најдобра пријателка што ја гледаат како сестра, знаат како е...
6 мажи кои биле родени како жени Мислите дека можете да препознаете дали некој е роден маж или станал маж со помо...