11 ситуации во кои „баксуз сум“ е единственото логично објаснување
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


11 ситуации во кои „баксуз сум“ е единственото логично објаснување

Ако нешто може да тргне наопаку, шансите дека тоа ќе се случи се речиси 100%. Звучи добро познато?

11-situacii-vo-koi-baksuz-sum-e-edinstvenoto-logicno-objasnuvanje-001.jpg

Марфиевите закони се секојдневни ситуации кои секогаш се случуваат по најцрното можно сценарио, а вие сè што може да направите е: Тоа е, баксуз сум.

Овие 11 ситуации се токму такви, а се прикажани на комичен и неверојатно реален начин:

Има два типа на фластери - оние кои не се одлепуваат и оние кои не се лепат

11-situacii-vo-koi-baksuz-sum-e-edinstvenoto-logicno-objasnuvanje-01.jpg

Играчката која е невозможно да се скрши обично користи за да се скршат сите работи наоколу

11-situacii-vo-koi-baksuz-sum-e-edinstvenoto-logicno-objasnuvanje-02.jpg

Шампонот и регенераторот никогаш не се трошат во исто време, но затоа сите средства за туширање на телото ги снемува во ист ден

11-situacii-vo-koi-baksuz-sum-e-edinstvenoto-logicno-objasnuvanje-03.jpg

Кога ќе ги исечете ноктите – тогаш ви требаат најмногу

11-situacii-vo-koi-baksuz-sum-e-edinstvenoto-logicno-objasnuvanje-04.jpg

Без разлика колку сте внимателни – секогаш ќе се испрскате

11-situacii-vo-koi-baksuz-sum-e-edinstvenoto-logicno-objasnuvanje-05.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 ситуации во кои можете и треба да НЕ носите градник Во поголем дел од времето, неопходно е жените да носат градник, но има и ситуаци...
До колку години вашиот живот треба да биде „ставен во ред“? Некои луѓе се жалат дека љубовниот живот им е катастрофа, други ја мразат својат...
Бабини деветини или во какви глупости веруваме Кога бев мал верував во сé и сешто. Мислев дека секој старечки збор и прекор сод...