15 фото докази дека социјалните мрежи влијаат лошо на луѓето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


15 фото докази дека социјалните мрежи влијаат лошо на луѓето

10 минути правење фотка од храната во ресторан, правење селфи на неприкладни места – што сè прават луѓето за социјалните мрежи и повеќе лајкови?

15-foto-dokazi-deka-socijalnite-mrezhi-vlijaat-losho-na-lugjeto-01.jpg

Социјалните мрежи дефинитивно целосно го променија начинот на кој живееме, а луѓето се подготвени на секакви лудости за да соберат повеќе лајкови на фотките.

На некого не му е воопшто лесно да оди во ресторан, бидејќи прво има 10 минути сликање на храната. Некои момци пак, се осудени на фотографирање на девојките наместо на уживање со нив.

Други, прават селфи во неприкладни ситуации како предавање, или уште полошо, со полиција. Некои пак, одлучуваат и да глумат дека некој ги фотографира, а прават селфи. 

Следниве фото докази покажуваат колку лошо влијаат социјалните мрежи на луѓето:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото предизвик: Летото во дланка Секое лето сме во потрага како да направиме нови, оригинални спомени и фотки кои...
11 фото докази дека луѓето лажат на Инстаграм „Ниту моето тело не е толку секси како на фотките, ниту гратчињата што ги посети...
12 фото докази дека грешиме кога судиме некому според изгледот Таа има прекусо здолниште - сигурно е лоша мајка, тој има тетоважи - сигурно е к...