Последниот број во годината на вашето раѓање е најважен – што означува и на кој елемент му припаѓате?


Последниот број во годината на вашето раѓање е најважен – што означува и на кој елемент му припаѓате?

Постои народно верување кое вели дека последниот број во годината на нашето раѓање игра голема улога и има огромно влијание врз нашата судбина. Секој број, од 1 до 9 има соодветен елемент, и тоа се: воздух, оган, земја, дрво и вода.

Posledniot-broj-od-godinata-na-ragjanje-e-najvazen-01.jpg

Припадноста кон овие елементи може да открие многу за вашиот карактер, особини и животните навики. 

Доколку, на пример, сте родени во 1981 година, тоа значи дека последниот број во вашата година на раѓање е 1, број што му припаѓа на елементот оган.

Погледнете во кој елемент припаѓате според последниот број во годината на вашето раѓање и дознајте нешто за себе:

Воздух (0-1)

Луѓето кои се родени во елементот воздух се одликуваат со сила на карактерот и издржливост. Тоа се праведни и резервирани луѓе. Сакаат да живеат доследно и со многу љубов.

Покрај тоа, тие се луѓе кои знаат што сакаат во животот и кои ќе направат сè за да ги постигнат своите цели и амбиции. 

Нивните недостатоци се прекумерната потреба за стекнување моќ, луксузни предмети и пари. Одлучни се во своите намери и не трпат пропусти.

Вода (2-3)

Луѓето родени во елементот вода поседуваат позитивни особини како што се емпатија, шарм и сочувство.

Имагинативни се и снаодливи, што ги прави успешни во кариерата поврзана со уметноста. Овие луѓе имаат исклучителен инстинкт и се многу ориентирани кон деталите.

Дрво (4-5)

Оние кои се родени во елементот на дрвото се самоуверени и вредни луѓе. Оригинални се, сакаат нови искуства и сонуваат за откривање на светот околу нив, но и за бизарни места и неоткриени загатки.

Тие никогаш не се себични и егоистични и секогаш наоѓаат време за семејството и пријателите.

Оган (6-7)

Луѓето под стихијата на огнот се вистински авантуристи затоа што сонуваат да тргнат на пат околу светот. Имаат практика пребрзо да „скокаат“ во нови работи.

Луѓето во овој елемент се љубезни и природни, знаат како да ги заинтересираат луѓето околу нив и се вешти соговорници.

Земја (8-9)

Оние луѓе кои се родени во елементот земја се сигурни и знаат како да ги постигнат своите цели. Тие детално ја анализираат секоја работа и никогаш не прават ништо избрзано.

Ова се луѓе кои сакаат дисциплина и ред, па секогаш живеат според својот план и принципи. Нивниот единствен страв е стравот од непознатото.

На кој елемент му припаѓате вие?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи што не сте ги знаеле за Канада и причини зошто луѓето сакаат да живеат таму Можеби кога ќе се спомне Канада, помислувате на ладна земја во која животот не е...
Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
Луѓе за кои нема да погодите колку години имаат (фото) Колку години би ѝ дале на Ноне Неделковска доколку некој ви покаже фотографија и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg