Менување пелени на маса и уште 13 фото докази од гости во ресторан кои се кошмар за секој келнер
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Менување пелени на маса и уште 13 фото докази од гости во ресторан кои се кошмар за секој келнер

Мајка која му менува пелени на детето среде ресторан, возрасен маж кој фрла ѓубре на земјата, па дури и гости кои фрлале по келнерка со храна – во светот навистина постојат ужасни луѓе кои воопшто немаат култура.

menuvanje-peleni-na-masa-frlanje-gjubre-na-zemjata-uzhasni-gosti-vo-restoran-koi-se-koshmar-za-sekoj-kelner-foto-01.jpg

Не залудно велат дека најдобро ќе оцените некоја личност според начинот на којшто се однесува кон келнери, продавачи и вработени во некоја услужна дејност.

Кога одиме во ресторан или кафетерија, работата на келнерите е да нè услужат, но тоа никако не ни дава право да се однесуваме некултурно кон нив, да ги понижуваме и да ги третираме како наши слуги.

Додека повеќето луѓе се однесуваат нормално и покажуваат разбирање и почит кон овие лица, постојат и оние кои се вистински кошмар за нив.

Неколку фотки од ужасни гости во ресторани што сигурно ќе ве разгневат:

„Гости во ресторанот ме нападнаа со храна и пијалаци. Имам модринка на грбот бидејќи еден маж силно ја фрли пијачката кон мене. Треба ли да ги тужам?“

menuvanje-peleni-na-masa-frlanje-gjubre-na-zemjata-uzhasni-gosti-vo-restoran-koi-se-koshmar-za-sekoj-kelner-foto-02.jpg

„Овој маж ја фрлаше амбалажата од чоколатцата на земјата, па јас ќе треба да ги собирам“.

menuvanje-peleni-na-masa-frlanje-gjubre-na-zemjata-uzhasni-gosti-vo-restoran-koi-se-koshmar-za-sekoj-kelner-foto-03.jpg

„Несовесни родители му дозволија на 9-годишното дете да гризне од лубеницата и да ја врати назад“.

menuvanje-peleni-na-masa-frlanje-gjubre-na-zemjata-uzhasni-gosti-vo-restoran-koi-se-koshmar-za-sekoj-kelner-foto-04.jpg

„Најдобрата мајка“.

menuvanje-peleni-na-masa-frlanje-gjubre-na-zemjata-uzhasni-gosti-vo-restoran-koi-se-koshmar-za-sekoj-kelner-foto-05.jpg

„Гостин во ресторанот ја фотографираше малолетната келнерка под здолништето“.

menuvanje-peleni-na-masa-frlanje-gjubre-na-zemjata-uzhasni-gosti-vo-restoran-koi-se-koshmar-za-sekoj-kelner-foto-06.jpg

„Мајката постојано си гледаше во телефонот додека нејзиното дете го правеше ова со сите садови за сол“.

menuvanje-peleni-na-masa-frlanje-gjubre-na-zemjata-uzhasni-gosti-vo-restoran-koi-se-koshmar-za-sekoj-kelner-foto-07.jpg

„Ова е најсебичниот пар што го имам видено. Еден гостин имаше инфаркт и сите келнери истрчаа да му помогнат, а тие на крај се бунеа зошто келнерите не им донеле храна веднаш“.

menuvanje-peleni-na-masa-frlanje-gjubre-na-zemjata-uzhasni-gosti-vo-restoran-koi-se-koshmar-za-sekoj-kelner-foto-08.jpg

Продолжув на следната страница...Би можело да ве интересира:

Луѓе за кои нема да погодите колку години имаат (фото) Колку години би ѝ дале на Ноне Неделковска доколку некој ви покаже фотографија и...
Страв од готвење и нови јадења: Чудни фобии од храна кои ги имаат луѓето Постојат различни типови на фобии, односно стравови од нешто кои луѓето ги имаат...
Ужасни работи кои жените ги прават, а не сакаат мажите да ги дознаат Иако се обидуваат да изгледаат како совршени суштества, жените имаат ужасни нави...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg