Од Грција до Мексико без облека – Пар од Белгија патува низ светот и секаде се сликаат голи (фото)

Грција, Хрватска, Црна Гора, Тајланд, Колумбија се само дел од државите кои овој пар ги посетил, а на секое од овие места имаат направено по неколку фотки голи како од мајка родени.

od-grcija-do-meksiko-bez-obleka-par-od-belgija-patuva-niz-svetot-i-sekade-se-slikaat-goli-foto-01.jpg

Ник и Лиз се пар од Белгија, во 30-тите години од животот, кој промовира натуризам и нудизам, а се целосно посветени на патување низ светот и истражување локации каде ќе може да се соблечат голи.

Тие сакаат да го претстават натуризмот низ очите на еден млад пар, штеделе пари и во 2016-та отвориле блог на кој ги споделуваат своите искуства за патувања низ светот на места каде се почитува и е дозволен нудистичкиот стил на живот.

Неколку години подоцна, тие имаат посетено натуристички места на 4 различни континенти, на планините на Тајланд, во длабочините на канадските шуми, во пустините на Калифорнија, амазонските прашуми, како и на плажите низ Бразил, Хрватска, Франција и многу други земји.

На секоја од овие локации, тие не пропуштаат да направат забавни (несексуални) нудистички фотки и да ги споделат на Инстаграм:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во кои 4 години од животот луѓето се најсреќни (и во кој период се најнесреќни)? Диско, луди забави, љубовни партнери, авантури? „Ех, младост“ ќе речеме, но не –...
10 луѓе кои не се срамат да кажат како штедат пари дома (и се за пофалба) „Се бањам со обичен тврд сапун, наместо гел за туширање – трае подолго, а ефекто...
Дупка на лажицата за шпагети и уште 7 детали на секојдневните предмети чија намена сигурно не ја зна... Веројатно сте забележале дека патиките за трчање имаат екстра дупче за врвките и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg