Тест: Колку добро го познавате партнерот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020
Архитект 12-03-2020


Тест: Колку добро го познавате партнерот?

test-kolku-dobro-go-poznavate-partnerot-1

Со помош на анкетата во која соработувале 200 парови, др.Џон Готман, светски признатиот експерт за љубовни врски, откриено е дека квалитетот на љубовната врска и нејзиниот потенцијал, најлесно е да се предвидат според квалитетот на пријателството.

Колку подобро го познавате партнерот и неговиот внатрешен свет, вашата врска ќе биде поквалитетна и подолга.

Овие прашања ќе ви помогнат да откриете колку добро го/ја познавате партнерот/ката.

Забележувајте колку одговори имате со ДА.

1. Дали ги познавате пријателите на партнерот/ката?
-  Да
-  Не

2. Знаете ли во моментов што најмногу го/ја загрижува?
-  Да
-  Не

3. Знаете ли за што сонува вашиот партнер/ка?
- Да
- Не

4. Знаете ли која е животната филозофија на вашиот партнер?
- Да
- Не

5. Знаете ли да наброите барем неколку роднини кои вашиот партнер/ка ги сака?
-  Да
-  Не

6. Дали го/ја допирате и бакнувате страствено?
- Да
- Не

7. Дали вашиот партнер ве почитува?
- Да
- Не

8. Дали во вашиот однос постои оган, страст и романтика?
- Да
- Не

9. Дали на крајот на работниот ден ви е драго да се видите?
- Да
- Не

10. Дали секогаш ве слуша со почитување?
- Да
- Не


Резултати:

8 или повеќе одговори со ДА: Честитаме! Вие имате јака врска полна со разбирање!

4 до 7 одговори со ДА: Вашата врска е во развој. Постојат многу начини на кои можете додатно да ја унапредите и зацврстите. Работете на комуникацијата и посебно внимание посветете на слабостите кои ги воочувате.

Помалку од 4 одговори со ДА: Вашата врска најверојатно поминува низ проблематична фаза. Ако ова ве загрижува, веројатно имате желба да ја спасите. Потрудете се!

Би можело да ве интересира:

Кој е вашиот најголем страв и што открива тоа за вас? Вашиот најдлабок и најмрачен страв открива по нешто ново за вашиот карактер. ...
Колку добро ги познавате правилата за однесување на свадба? Сигурно досега сте биле поканети на многу свадби, без разлика дали кај блиски лу...
Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...

Најчитани неделава