Кој број треба да стои на местото на прашалникот?

Погледнете ја фотографијата со три илустрации, па врз база на двата одговори, обидете се да го погодите решението на третата...

koj-broj-treba-da-stoi-na-mestoto-na-prashalnikot-01.jpg

Логичките игри нè тераат да размислуваме, да бараме решение што не е очигледно на прво гледање или читање и затоа се одлични за мозокот.

И овојпат ви подготвивме забавен, а лесен тест, за кој треба само малку да размислите...

Кој број треба да стои на местото на прашалникот?

На следната страница ќе го пронајдете решението...Би можело да ве интересира:

Квиз: Која е вашата идеална секс поза во лето? (18+) Дали сте од оние кои поради жештините избегнуваат секс кога надвор е +30 степени...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg