Оптичка илузија: Што гледате?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Оптичка илузија: Што гледате?

Која е вашата задача? Сконцентрирано гледајте во носот на девојката на сликата. Обидете се да не ги движите очите и да не трепкате 30 секунди.

opticka-iluzija-sto-gledate

Потоа брзо поместете го погледот на белата површина (и бел ѕид ќе заврши работа), и започнете да трепкате брзо.

Што гледате?

Би можело да ве интересира:

Имате 7 секунди да откриете - Што прави жената погрешно? На прв поглед сè изгледа нормално, но сепак, нешто не е во ред со фотографијата ...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...
Кое животно го гледате прво на сликата? Овие едноставни визуелни тестови кои откриваат по нешто ново за личноста и момен...