Визуелна загатка: Ќе ја пронајдете ли различната роза за само 5 секунди?

Ако имате добра моќ на забележување, оваа визуелна загатка кој треба да се реши за само 5 секунди ќе ви биде прелесна. Дали успеавте да ја најдете различната роза?

vizuelna-zagatka-kje-ja-pronajdete-li-razlichnata-roza-za-samo-5-sekundii-01.jpg

Визуелните загатки се одлични за тренирање на мозокот.

Пред вас е илустрација со 53 рози, но само една од нив се разликува од останатите.

Ќе успеете ли да ја пронајдете розата што не е иста како другите за само 5 секунди?

vizuelna-zagatka-kje-ja-pronajdete-li-razlichnata-roza-za-samo-5-sekundi-02.jpg

Решението е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Визуелна загатка: Кој подарок не ѝ се допаѓа на Наташа? Дали лесно забележувате детали или не? Погледнете ја оваа илустрација и откријте...
Вирален хит: Колку јајца има во кутијата? Оптичката илузија по која сите полудеа, вирално се шири по социјалните мрежи, а ...
Визуелна загатка: Пронајдете ја различната мачка за 5 секунди Оваа загатка за 5 секунди ќе ја решат само оние кои имаат добра моќ на забележув...
Детективска задача: Кое дете е виновно за хаосот? Колку се силни вашите моќи на забележување детали? Ако треба да откриете кој е в...
Визуелен предизвик: Можете ли да ги пронајдете сите разлики на Шелдон Купер за 30 секунди? Дали сте фан на Шелдон Купер, чудниот генијалец од серијата The Big Bang Theory?...
Визуелен предизвик: Пронајдете го различното смајли за помалку од 10 секунди Овој визуелен предизвик за помалку од 10 секунди ќе го решат само оние со добра ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg