Загатка која ја решава цел Фејсбук: Кој е вашиот одговор?


Загатка која ја решава цел Фејсбук: Кој е вашиот одговор?

Оваа, на прв поглед едноставна загатка, уште никој од корисниците на Фејсбук не успеа правилно да ја реши.

zagatka-koja-ja-resava-cel-fejsbuk-koj-e-vasiot-odgovor-01.jpg

Може ли вие да бидете првите?

Никогаш не знаете, треба само добро да размислите во што е трикот.

Дали се капите, дали се шишињата, дали е поставеноста на човечињата...

Добро размислете пред да одговорите: Кое е решението на последниот ред?

zagatka-koja-ja-resava-cel-fejsbuk-koj-e-vasiot-odgovor-02_copy.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Загатка: Пронајдете го ќесето со пари помеѓу подароците Само најупорните ќе успеат да ја решат оваа загатка. Не откажувајте се брзо, сам...
Halloween предизвик: Имате 1 минута да ја најдете ѕвездата помеѓу тиквите Иако кај нас не се слави, Ноќта на вештерките е празник кој се одбележува на 31 ...

Најчитани неделава