Загатка што ќе ве измачи: Колку браќа и сестри има во семејството?

Дали сте од оние луѓе што сакаат загатки? Прочитајте го прашањето и пробајте да одговорите точно...

zagatka-kolku-brakja-i-sestri-ima-vo-semejstvoto-01.jpg

Размислете убаво и пробајте да дадете точен одговор на загатката.

Едно девојче има ист број сестри и браќа, но секој брат има двапати помалку браќа од сестри. Колку браќа и сестри има во семејството?

Одговорот е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави – ќе се сетите ли од прва на одговорот? Загатка која ќе ви го помачи мозокот ако логиката не ви е силна страна. Кој е то...
Загатка за логичари: Како ќе го извадите топчето од дупката? Само оние со изострен ум и логика ќе успеат да стигнат до решението. Како ќе го ...
Лесна загатка која сериозно ќе ве збуни: Што може да биде тоа? Оваа загатка прво ќе ве збуни, а кога ќе го видите одговорот сигурно ќе се насме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg