Загатка за деца што ќе ве замисли: За колку време ќе се сетите на одговорот?

Оваа загатка е наменета за деца, но веруваме дека и голем број возрасни ќе се помачат за да се сетат на одговорот. Колку време ќе ви треба да го најдете точниот одговор?

zagatka-za-deca-shto-kje-ve-zamisli-za-kolku-vreme-kje-se-setite-na-odgovorot-01_copy.jpg

Точниот одговор е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Загатка што ќе ве измачи: Колку браќа и сестри има во семејството? Дали сте од оние луѓе што сакаат загатки? Прочитајте го прашањето и пробајте да ...
Мозгалка за умни глави: Колку брзо ќе се сетите на одговорот? Дали сакате предизвици? Тогаш оваа логичка задача е само за вас. Колку брзо ќе с...
Загатка за умни глави: Ќе се сетите ли за какви роднински односи се работи? Дали се сметате за досетлива личност? Во оваа загатка одговорот ви е пред очи, н...
Логичка загатка: Колку нозе има на подот? Дали размислувате логично и „надвор од кутијата“ или логиката не ви е силна стра...
Загатка за умни глави: Што купив најпрво? Дали сакате да решавате загатки и досетки? Ако да, тогаш сигурно оваа загатка ќе...
Лесна загатка која сериозно ќе ве збуни: Што може да биде тоа? Оваа загатка прво ќе ве збуни, а кога ќе го видите одговорот сигурно ќе се насме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg