Која награда би требало да ја добиете во животот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Која награда би требало да ја добиете во животот?

Кога би се доделувале награди за категории како најдобар пријател, најдоверлива личност или најголем комичар во друштвото што мислите која би ја добиле вие?

koja-nagrada-bi-trebalo-da-ja-dobiete-vo-zivotot-0001.jpg

Секој од нас има посебни карактеристики и особини кои го изделуваат од другите и го прават незаменлив.

Како гледаат пријателите на вас и која награда би требало да ја добиете во животот ќе дознаете преку овој забавен тест.

Решете го и откријте:

 

Која награда би требало да ја добиете во животот?
 1. 1.
  Загрижен/а сум. Штом откажал/а сигурно нешто се случило...
  Ќе се јавам на некој друг и ќе излезам со него/неа
  Ќе си направам супа и ќе ја изедам за да се чувствувам подобро
  Нешто друго
  Ќе се јавам кај некој друг пријател/ка и ќе го оговараме тој/таа што откажал
  Ништо
 2. 2.
  Доверлив/а
  Одлучен/а
  Паметен/на
  Не знам
  Смешен/на
  Замислен/на
 3. 3.
  Ќе полудам и ќе бидам под стрес
  Ќе им се јавам на луѓето кои ме чекаат и ќе им ја кажам вистината
  Ќе им се јавам на луѓето и ќе излажам нешто
  Ќе пробам да ја свртам на шега целата ситуација
  Нешто друго
  Нема да се појавам на состанокот
 4. 4.
  Ќе му кажам дека е супер. Малите лаги никогаш не се на одмет
  Ќе додадам многу кечап и мајонез за да го сменам вкусот
  На шега ќе кажам дека храната не е за јадење
  „Случајно“ ќе ми падне чинијата и ќе отидеме во ресторан
  Нешто друго
  Ќе изедам сè без збор
 5. 5.
  Ќе му/ѝ кажам „Извини имам други планови“
  Ќе го откажам состанокот и ќе отидам кај него/неа
  Ќе нарачам супа и ќе ја испратам преку достава
  Ќе отидам кај него/неа и ќе се обидам да го/ја развеселам
  Зависи од ситуацијата
  Не знам
 6. 6.
  Ќе го изненадам партнерот/ката со патување на некоја непозната дестинација
  Ќе направам уникатен подарок кој ќе го/ја потсетува на првиот состанок
  Ќе подготвам романтична вечера со свеќи
  Па само една година сме заедно, мора ли да славиме?
  Ќе направам смешен филм за нашата прва година заедно
  Не знам
 7. 7.


М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест на личноста: Замислете го вашиот дом од соништата - со каква боја... Дали ќе се одлучите за сигурна опција како белата боја или ќе бидете храбри со и...
Одберете магично стапче кое би сакале да го имате и откријте ги тајнит... Кога би имале магично стапче со кое ќе може да добиете што сакате и кога сакате,...
Тест на личност: Првата буква која ќе ја видите открива што ви се крие... Начинот на кој ги гледаме работите и ги перципираме, открива многу за нашата пот...