Дали разликувате скап од евтин веренички прстен?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Дали разликувате скап од евтин веренички прстен?

dali-razlikuvate-skap-od-evtin-verenicki-prsten-001.jpg

Сигурни сте дека можете добро да процените дали прстенот кој го носите на рака, или кој еден ден ќе го носите, е оригинал и има „пристојна цена“ или пак е евтина копија?

Овој квиз ќе ви помогне да го изострите окото на оваа тема.

Ретки се оние кои намерно ќе купат евтин веренички прстен, или истиот сакаат да го имаат на раката како симбол на вечна љубов, па затоа вреди да проверите:

Дали разликувате скап од евтин веренички прстен?
  1. 1.

  2. 2.

  3. 3.

  4. 4.

  5. 5.

  6. 6.

  7. 7.

  8. 8.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...
Одберете карта и откријте – Што сака да ви каже жената која ја носите во себе? Каква порака ви испраќа внатрешната жена во вас? Одберете една карта и откријте....
Што кажува за вас начинот на кој ја носите чантата? Ја носите на рамо и ја држите со рака или ја ставате преку рамо и заборавате нa ...

Најчитани неделава