Вирална љубовна загатка: Го бараме срцето скриено меѓу слончињата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
stolar 22-04-2018
столар 21-04-2018


Вирална љубовна загатка: Го бараме срцето скриено меѓу слончињата

Илустрираните загатки на унгарскиот уметник Gergely Dudás многу брзо и лесно стануваат вирална сензација.

viralna-ljubovna-zagatka-go-barame-srceto-skrieno-megju-sloncinjata-01.jpg

Истото важи и за најновата, љубовна загатка за Валентајн во која сите го бараат скриеното срце меѓу еден куп слончиња.

Внимателно разгледајте ја илустрацијата и пробајте да го најдете скриеното срце.

Ако се откажете, кликнете на следна страна...Би можело да ве интересира:

Загатки за оние со развиена логика: Ќе успеете ли да ги решите за 10 с... Ако сте од оние кои мислат дека сите проблеми на светот имаат логично објаснувањ...
Само генијалците ќе успеат да ги решат овие загатки за 30 секунди Логичките загатки се добри за луѓето на сите години бидејќи го активираат мозоко...
Загатка за бистар ум: Која снегулка не припаѓа на сликата? Додека сме во очекување на првиот вистински снег за оваа сезона, тоа не значи де...