Можете ли да пронајдете што не е во ред со секоја од фотографиите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


Можете ли да пронајдете што не е во ред со секоја од фотографиите?

Колку пати ви се случило да гледате, а да не забележувате нешто?

mozhete-li-da-pronajdete-shto-ne-e-vo-red-so-sekoja-od-fotografiite-01.jpg

Токму тоа ќе ви се случува и со фотките во продолжение, на кои ќе треба да откриете што не е во ред.

Способностите за забележување детали се многу важни и во секојдневието, па добро е да се вежбате.

Овие илустрации ќе ве предизвикаат да ги тестирате вашите способности за забележување:

(Кликнете на самите илустрации за да го проверите одговорот)

Можете ли да пронајдете што не е во ред со секоја од фотографиите?
 1. 1. Астронаут
  Кликни за одговорот
 2. 2. На село
  Кликни за одговорот
 3. 3. Пловење на мраз
  Кликни за одговорот
 4. 4. Појадок
  Кликни за одговорот
 5. 5. Пустина
  Кликни за одговорот
 6. 6. Лондон
  Кликни за одговорот
 7. 7. Куќа во природа
  Кликни за одговорот
 8. 8. Во гардероба
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...
Дали го гледате слонот на цртежот? Овој тест е оптичка илузија. Треба само внимателно да го погледнете цртежот и да...
Тест низ оптичка илузија: Колку сте емотивни? Оптичките илузии се секогаш привлечни бидејќи секој пар очи гледа нешто различно...