Квиз: Дали сте добар или лош човек?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Квиз: Дали сте добар или лош човек?

Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место го ставате своето добро?

kviz-dali-ste-dobar-ili-losh-chovek-01.jpg

Дали сакате денови исполнети со мир и хармонија или пак ви станува здодевно ако нема некој драматичен заплет?

Што ви е на прво место вашите интереси или туѓата среќа?

Откријте каков човек сте преку одговарањето на овие прашања...

Квиз: Дали сте добар или лош човек?
 1. 1.
  Веднаш вртам на брза помош
  Си продолжувам по патот, имам закажан состанок
  Гледам дали некој од околината ќе дојде на помош
 2. 2.
  Дека е мало, злобно ѕверче
  Дека е слатко за гушкање
  Во ред се кучињата, сè додека се мали
 3. 3.
  Од злото во светот
  Од моето ужасно семејство
  Од моето минато
 4. 4.
  Домот
  Омиленото кафуле
  Природата
 5. 5.
  Упс, ова беше чудно!
  Што е ова? Сакам едно вакво!
  Леле, ѓавол!
 6. 6.
  Плаче
  Се смее
  Лази
 7. 7.
  Добри се во срцата
  Речиси сите се ужасни
  Во ред се, ако имаат корист

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Која боја ве опишува во пролет? Сите ја сакаат пролетта, но секој ја доживува оваа сезона на различен начин. ...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...