Проверете колку сте паметни: Загатка за „будење“ на мозокот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бариста 10-07-2020


Проверете колку сте паметни: Загатка за „будење“ на мозокот

Ве предизвикуваме утрински да се расоните или да го разбудите мозокот ако ве фатило мрза во текот на денот, со една загатка.

utrinsko-rasonuvanje-proverete-kolku-ste-pametni-1.jpg

Прочитајте го добро текстот на фотографијата и изберете една од опциите без премногу да размислувате.

Откако ќе одберете еден можен одговор, преминете на следната страна...

utrinsko-rasonuvanje-proverete-kolku-ste-pametni-02.jpg

Точниот одговор ќе го пронајдете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Колку добро ги познавате правилата за однесување на свадба? Сигурно досега сте биле поканети на многу свадби, без разлика дали кај блиски лу...
Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Гатанка: Колку повеќе го има, толку помалку го гледаш, што е тоа? Дали гатанките ви го носат мирисот на детството и миговите поминати со вашите ба...