Тест: Која од двете девојки е побогата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 12-11-2019


Тест: Која од двете девојки е побогата?

Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка која само сака да изгледа богато?

test-koja-od-dvete-devojki-e-pobogata-01.jpg

Во модерното време, девојките се опседнати со тоа да бидат скапо облечени, да имаат брендирана облека, очила за сонце, чанти од последната мода, најнови електронски уреди...

А, има и такви кои не се оптоваруваат со изгледот и не сакаат да трошат пари на тоа.

Но, колку вие знаете да правите разлика помеѓу едните и другите – тестирајте се...

test-koja-od-dvete-devojki-e-pobogata-002.jpg

Точниот одговор е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Која од двете девојки лаже? Во замислената ситуација, има две девојки кои се расправаат околу тоа која е соп...
Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минут... Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ? Дали ми...
Тест: Дали количката за бебе треба да ја покриете во лето или не? Во лето кога температурите се високи и неподносливи, посебно за бебињата, родите...