Будење со новогодишна, математичка загатка – кој е крајниот резултат?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Будење со новогодишна, математичка загатка – кој е крајниот резултат?

Иако веќе сте влезени во празнично расположение и веројатно го исклучивте умот, време е малку да ве размрдаме.

budenje-so-novogodishna-matematichka-zagatka-koj-e-krajniot-rezultat-01.jpg

Дали се сметате за добар математичар или отсекогаш ги избегнувавте равенките, посебно оние со две непознати.

Во продолжение проверете си ги математичките способности со следната новогодишна загатка.

Обидете се да откриете кој број го изнесуваат подарокот и елката и решете го крајниот резултат.

budenje-so-novogodishna-matematichka-zagatka-koj-e-krajniot-rezultat-01.jpg

Точниот одговор е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Загатка: Пронајдете го ќесето со пари помеѓу подароците Само најупорните ќе успеат да ја решат оваа загатка. Не откажувајте се брзо, сам...
Halloween предизвик: Имате 1 минута да ја најдете ѕвездата помеѓу тиквите Иако кај нас не се слави, Ноќта на вештерките е празник кој се одбележува на 31 ...