Што открива за вас поставеноста на перницата додека спиете?


Што открива за вас поставеноста на перницата додека спиете?

Ја гушкате, сакате да ви биде под вратот или најчесто завршува на земја – која е поставеноста на перницата додека спиете и што открива тоа за вашиот карактер?

shto-otkriva-za-vas-postavenosta-na-pernicata-dodeka-spiete001.jpg

Како и многу други секојдневни навики, така и поставеноста на перницата може да открие интересни работи за вас.

Па, одберете го начинот на кој спиете, односно начинот на кој перницата ви е поставена најчесто во текот на ноќта.

Ќе се согласите ли со толкувањето?

Што открива за вас поставеноста на перницата додека спиете?
 1. Како изгледа и каде е поставена перницата додека спиете?
  Смачкана и стуткана
  Ја гушкате целосно
  Замотана околу глава
  На земја
  Исклучиво под врат
  Потпрена и исправена
  Ја превртувате и туткате
  Едната рака под перница
 

М. М. |Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што прво ќе видите на сликата открива: Зошто немате среќа во љубовта и како да ја најдете? Доколку сте љубители на тестови кои само со една фотографија ви откриваат нешто ...
3 илустрации кои ќе ве „прочитаат“ подобро од кој било Понекогаш дури и најбезначајните и непромислени одговори може да откријат многу ...
Дали досега сте ја запознале љубовта на вашиот живот? Дали сè уште сте во потрага по вашата сродна душа или без да знаете е тука некад...

Најчитани неделава