Што открива за вас поставеноста на перницата додека спиете?

Ја гушкате, сакате да ви биде под вратот или најчесто завршува на земја – која е поставеноста на перницата додека спиете и што открива тоа за вашиот карактер?

shto-otkriva-za-vas-postavenosta-na-pernicata-dodeka-spiete001.jpg

Како и многу други секојдневни навики, така и поставеноста на перницата може да открие интересни работи за вас.

Па, одберете го начинот на кој спиете, односно начинот на кој перницата ви е поставена најчесто во текот на ноќта.

Ќе се согласите ли со толкувањето?

Што открива за вас поставеноста на перницата додека спиете?
 1. Како изгледа и каде е поставена перницата додека спиете?
  Смачкана и стуткана
  Ја гушкате целосно
  Замотана околу глава
  На земја
  Исклучиво под врат
  Потпрена и исправена
  Ја превртувате и туткате
  Едната рака под перница
 

М. М. |Црнобело

Би можело да ве интересира:

Оптичка илузија со две сценарија: Што гледате прво на сликата - открива дали сте наивни Дали сте наивни и не забележувате дека ве демне опасност или сте реални и свесни...
Тест на личноста: Што гледате прво на сликата - открива која ваша особина ги нервира луѓето Погледнете го добро ова дело и откријте која ваша особина им е најмалку атрактив...
Тест на личноста: Што гледате прво на сликата - открива дали сте конфликтни во љубовта Дали сте директна личност која во врските не премолчува ништо или сте личност ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg