Квиз со трик прашања кои ќе ви бидат очигледни само ако сте внимателни и интелигентни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Квиз со трик прашања кои ќе ви бидат очигледни само ако сте внимателни и интелигентни

Колку пати за вас нешто било сосема очигледно, додека на другите сте морале повеќепати да им го објасните? Или можеби обратно?

kviz-so-trik-prasanja-koi-ke-vi-bidat-ocigledni-samo-ako-ste-vnimatelni-i-inteligentni-001 (1).jpg

Направивме збир од повеќе фотографии и едно трик прашање поврзано со секоја од нив.

Ваше е да бидете итри и внимателни, ако сакате да ги одговорите точно. Но, запомнете, понекогаш колку и да мислите дека одговорот се крие „длабоко,“ може да ви боде очи.

Подготвени?

Квиз со трик прашања кои ќе ви бидат очигледни само ако сте внимателни и интелигентни
 1. 1. Да почнеме со едноставно прашање: Која од чевлите човекот ја соблекувал прва?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Каде се сместени копчињата за повикување на лифтот?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Зошто на некои бетонски ѕидчиња има железа како на фотографијата?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Колкав дел од трилогијатa „50 нијанси“ има прочитано сопственикот на книгите?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Што постигнал мажот судејќи по ременот?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Зошто само дел од тревата има фатено сена?
  Кликни за одговорот
 7. 7. За што се користи оваа маса?
  Кликни за одговорот
 8. 8. Што се случува со силуетата на девојчето од десно? Што прави?
  Кликни за одговорот
 9. 9. Што се случило тука?
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Што е тоа што секогаш доаѓа, но никогаш не пристигнува? Дали сметате дека сте човек со кликер? Ќе се сетите ли на одговорот на ова интер...
Трик прашање: Што се човекот и жената? Колку добро се снаоѓате со трик прашања? Ајде тестирајте се со ова... Колку д...
Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава