Квиз по општи познавања: Само генијалци ќе го решат без грешка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Квиз по општи познавања: Само генијалци ќе го решат без грешка

Филмови, географија, хемија, општи поими - колку добро се снаоѓате во прашања од различни области?

kviz-po-opshti-poznavanja-samo-genijalci-kje-go-reshat-bez-greshka01.jpg

Можете ли да се пофалите со високи општи познавања? Се истакнувате ли во друштвото на секоја тема? Без да гуглате секако...

Квиз по општи познавања: Само генијалци ќе го решат без грешка
 1. 1.
  Атлантски
  Пацифички
  Арктички
 2. 2.
  Берлин
  Минхен
  Франкфурт
 3. 3.
  Ir
  Fe
  Z
 4. 4.
  Гали
  Саксонци
  Викинзи
 5. 5.
  Велика Британија
  Шпанија
  Холандија
 6. 6.
  7
  5
  9
 7. 7.
  Django Unchained
  Fargo
  Reservoir Dogs
  Pulp Fiction
 

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...

Најчитани неделава