Квиз за оние чиј мозок не е „во зимски сон“: Ќе ги најдете ли скриените предмети?


Квиз за оние чиј мозок не е „во зимски сон“: Ќе ги најдете ли скриените предмети?

За оние чиј мозок е уште отсега во зимски сон, ова ќе биде тешка ментална гимнастика, а за оние кои се во форма - само обичен, лесен предизвик.

kviz-za-onie-chij-mozok-ne-e-vo-zimski-son-kje-gi-najdete-li-skrienite-predmeti-01.jpg

Она што се очекува од вас е да погледнете во илустрациите и да го пронајдете бараниот скриен предмет.

Ако имате изострен вид и размислувате малку надвор од кутијата, нема да ви биде тешко.

Ве предизвикуваме на размрдување на умот и видот – кликнете на секоја илустрација за одговор.

Ќе ги најдете ли скриените предмети?
 1. 1. Пронајдете го скриеното куче на планината.
  Кликни за одговорот
 2. 2. Колку лица гледате на сликата?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Колку животни гледате?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Гледате ли танчарка на сликата?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Колку ликови гледате на пејзажот?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Гледате ли друго животно освен слонот?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Гледате ли каде е скриен бувот?
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз за оние со изострен вид: Ќе ги најдете ли сите грешки? Истренирајте го видот и проверете колку ви се добри способностите за забележувањ...
Квиз: Што не е во ред на прикажаните сцени? Покрај квизовите за проверка на знаењето, добро е некогаш да го раздвижиме умот ...
Квиз: 5 загатки за тестирање на логиката - кој прави грешка? Ајде да провериме колку ви се добри моќите за забележување детали... Можете ли д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg