Тешка гатанка за најостроумните - ќе ја погодите ли?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Тешка гатанка за најостроумните - ќе ја погодите ли?

Некои гатанки се многу лесни, а на повеќето луѓе веќе и добро познати. Но, дали сте ја слушнале оваа? Да се дојде до одговорот е потребно малку повеќе размислување...

teshka-gatanka-za-najostroumnite-kje-ja-pogodite-li-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Гатанка за остроумни: Што е тоа? Проверете дали го знаете одговорот на оваа гатанка? Размислете добро, не е тешко...
Гатанка за најумните глави: Ќе се сетите ли? Звучи контрадикторно... Што може да биде тоа? Ќе се сетите ли на одговорот на ов...
Гатанка за луѓе со кликер: Ќе се сетите ли? Дали сте љубител на гатанки? Го знаете ли одговорот на оваа? Бидете истрајни... ...

Најчитани неделава